Týden bez kafe!

3A4C4FC8-84C8-4C1F-B367-4737AF889225

Doneslo se ke mně, že prý je teď jakýsi “suchý únor”. Ano, i ke mně…, člověku, který už přes rok nesleduje žádné zprávy a média všeobecně. Pokud někdo z vás náhodou neví, o co jde, tak celá událost spočívá v tom, že během celého února nevypijete ani kapku alkoholu. Osobně vypiju průměrně tři sklenky za měsíc, tudíž by taková výzva, v mém případě neměla velký význam. Ale jelikož jsem milovníkem kávy, rozhodl jsem se tuto výzvu malinko poupravit – týden bez kafe!

Moje denní dávka kofeinu, je běžně dva až tři šálky. Espresso, double espresso nebo lungo. Vybírám si podle chuti a nálady. V pátek odpoledne, jsem tak do sebe hodil poslední dvojité a přemítal, co a zda vůbec něco, se mnou takový „suchý týden” udělá. Víkend uběhl jako voda a touha po kávě byla zřejmě nejsilnější, při konzumaci vynikajícího domácího čokoládového koláče, avšak odolal jsem pokušení a směle vkročil do náročného pracovního kolotoče, kde jsem své okolí seznamoval s „experimentem”, který jsem se odhodlal uskutečnit. Dny ubíhaly, káva mi voněla pod nosem ze všech stran, kávovary plnily cizí hrnky, jenže najednou byl pátek, konec mojí výzvy.

Konečně jsem si opět mohl vychutnat svůj oblíbený nápoj. Ten okamžik jsem si náramně užíval. Přistoupil jsem ke kávovaru, zmáčkl tlačítko, počkal až přístroj udělá svou práci, a se šálkem plným espressa, jsem se usadil do křesla. Nasál jsem jemnou vůni, která dráždila mé chuťové buňky a jež mi na tváři vykouzlila blažený úsměv. Perfektní…, pomyslel jsem si.

Opravdu bych moc rád napsal, že se po tomto týdnu cítím, jako zcela nový člověk. Že došlo k nějaké výraznější změně, ale vlastně se nic zásadního nestalo. Moje zuby nejsou o tři odstíny světlejší, necítím se zdravější, ale co mne překvapilo, tak ani nepociťuji únavu. Cítím se stále stejně dobře a plný energie, jako když jsem kafe pil. Pravdou je, že jedno výrazné plus to mělo – zbavil jsem se nepříjemné pachuti, kterou káva po vypití zanechá v ústech. Takže suma sumárum, není důvod ji přestat pít, ale tak jako se vším – nic se nemá přehánět: jedna káva denně postačí. Nebo dvě…

3381AE0B 34FB 49C4 84CA 96F3F9EC203B
Tip
2071
Skladem
od 189 Kč

Píše se rok 2071. Praha se blíží statusu dvoumilionová co do počtu obyvatel. V Evropě byly nedávno zavedeny operace nesmrtelnosti, které majetným občanům zajistí věčný život.Sam...

Kód: 43/189
1 položek celkem
Kniha s podpisem a věnováním
S podpisem a věnováním
Zpět do obchodu